Mustafa Çalışkan Türkiyenin Gizli Kahramanı

Burç Çocuk Eğlence Erkek Finans Genel Haber Kadın Magazin Oyun Sinema Sohbet Spor

Mustafa Çalışkan Türkiyenin Gizli Kahramanı

İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan Vatansever Düşüncelere Sahip Kibar Beyfendi İleri Görüşlü Temiz Bir Kişilik Bütün Düşünceleri Türkiyenin Emniyeti Ve Geleceği Üzerine 15 Temmuz Hain Darbe Girişiminde Canını Hiçe Sayarak Büyük Bir Lider gibi Vatanını Savundu’ Kokmadı Çekinmedi Ben Bir Milliyetçi Bir Vatansever Olarak Mustafa Çalışkan’a Bu Fedakarlığı Ve Hizmetinden Dolayı Tşk Ederim Bizimde Kalbimiz Seninle Büyük Hizmetkar.

Türkiye’nin 2016 yılında yaşadığı FETÖ’nün kanlı darbe girişimiyle ilgili İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan kitap yazdı. Kalkışmayla ilgili daha önce yapılmayanları da dile getiren Çalışkan’ın kitabında karekodla ulaşılan onlarca video adresi de yer alıyor.
Fetullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz 2016’da gerçekleştirdiği kanlı darbe kalkışmasına engel olmak için, İstanbul’da gösterdiği çaba ile dikkat çeken İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan darbe girişimi ile ilgili kitap yazdı.

Mustafa Çalışkan’ın “15 Temmuz Kıyam(et) Gecesi ve Milli Vuruş” adını verdiği kitabın ilk baskısı Beta Kitap tarafından yapıldı. “Vatan Toprağını kanlarıyla sulayan tüm şehitlerimize ithaf olunur” sözlerinin yer aldığı kitabın ilk kısmında, 15 Temmuz kalkışmasına giden süreç yer alıyor. Mustafa Çalışkan’ın kaleme aldığı 222 sayfalık kitapta, Çalışkan’ın o gece yaşadıkları da yer alıyor. Çalışkan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne yaşadıklarını kitapta şöyle anlatıyor.
“ ….Çok üst seviyede bazı vatansever askerler, O gün beni şöyle tenkit ettiler. “Ya müdür bey sen niye köprüye gittin? Komutanın en güveli yerde olması lazım. Sana bir şey olsaydı hem teşkilatın, hem İstanbul çok sıkıntı yaşardı. Senin bu riski almaman lazımdı!” Söyledikleri belki doğruydu ama o an bir karar vermek durumundaydım. Evet ne sebeple olursa olsun, köprüye hiç düşünmeden gittim. Orada bir-iki saat durup, tekrar geri döner ve en güvenli yerde Vatan Emniyet yerleşkesinden İstanbul’daki gelişmeleri takip eder, kameralardan durumu seyreder ve buradan tüm İstanbul’u yönetebilirdim. Fakat oraya yani Şehitler Köprüsü’ne gidip oradaki vaziyeti görünce geri dönmek gelmedi içimden
Darbe kalkışmasının İstanbul’daki ayağının ayrıntılı şekilde anlatıldığı kitapta, Çalışkan’ın kalkışmayla ilgili bilgiyi IŞİD’le ilgili bir toplantı sırasında aldığı görülüyor. Çalışkan darbeyle ilgili kendilerine hiçbir istihbarat ulaşmadığını dile getirirken, darbecilerin 55 polis müdürüne de “DErbeye destek olun yada teslim olun” mesajı atıldığını belirtiyor. Yaşanan olayın sıcaklığına rağmen kanunlara uyulduğunu, ateş altında olunmasına rağmen polisin tüm talimatları yerine getirdiğini belirten Çalışkan, kalkışma ve sonrasına ait yazılmamış bir çok bilgiye kitabında yer veriyor. Çalışkan’ın kitabında 15 Temmuz’da yaşanan olaylarla ilgili görüntülere ulaşılabilecek karekod uygulamaları bulunuyor. Çalışkan, kitabında 15 Temmuz sürecini 3 ana parçaya ayırarak okuyuculara aktarıyor. Kitabın birinci kısmında “15 Temmuz FETÖ darbe girişimine doğru” ara başlığıyla 15 Temmuz darbe girişimi öncesindeki yakın tarih ele alınıyor.
Mustafa Çalışkan, 1968 yılında Nevşehir ilinde doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Kayseri’ de tamamlayarak 1983 yılında Ankara Polis Koleji Sınavını kazandı. 1987 yılında Polis Akademisi’ne girdi ve 1991 yılında mezun oldu.
1991 yılında İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde Komiser Yardımcısı olarak göreve başladı. Sırasıyla İstanbul, Yalova, Batman, Kırşehir, Sakarya v?e Adana illerinde görev yaptı. 2001-2002 yılları arasında BM Polis Barış Gücü’nde (Doğu Timor) , 2005-2006 yılları arasında da Kosova’da BM Polis gücünde görev aldı. Polis Koleji, Polis Akademisi, Adalet Meslek Yüksek Okulu, İstanbul Adli Tıp Enstitüsü Yüksek Lisans programından mezun oldu. Ayrıca Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde doktorasını bitirmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir